Ogresbalss.lv | Arhīvs | decembris

Arhīvs | decembris 2012

Atzīme: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Rutas Andersones grāmatas atvēršanas svētki

Publicēts: 23 decembris 2012. Autors: admin

Rutas Andersones grāmatas atvēršanas svētki”


Pilnīgi nejauši čatojot telefonā starp divām bildēšanām pamanīju Ogrenetā negaidītu ziņu “Šodien 14.30 Rutas Andersones grāmatas atvēršanas svētki” , es kā no plaukta. Protams ka ziņa bija no “Slepeno” kategorijas nekas tāds Ķeguma novadā nebija plānots , zināju kaut kādi bezgalīgo šovu dziedoņi plānoti mazajā Tomes baznīcā to zināju BET nekas tik interesantas kā dižākas apkārtnes novadpētnieces Rutas Andersones grāmatas iznākšana noteikt nebūtu palaidis garām. Kas atlika , steidzami pārmest “Dienass skuķus” asistentēm pašam veikli vilkt pēc rezerves tehnikas nekomerciālo projektu bildēšanai. TĀ BIJA KĻŪDA , būtu kaut aptuvena nojausma par pasākuma vērienu būtu braukuši ar visus studiju un asistentiem, bliezis dalībniekus arhīvam vēsturei. Par cik nekā nezināju nolēmu mīties uz Tomi ar Velosipēdu sen nebiju braucis , 13km pa -13 grādu salu ar riteni kā reiz Ziemassvētku ieskaņai. Aizminos un tikai pie bijušās Skolas sapratu kļūdu , tur bija pilns ar autiņiem un cilvēkiem. Pasākums līdzīgs tam ko kā pirmo bildēju Rutai Andersonei ~1989 gadā kad pirmos gadus sāku dzīvot Ķegumā. Toreiz mani pārsteidza “Bijušo vietējo” salidojums. Tomes tautas namā , bija sabraukuši visu laiku Tomieši , pat kaut kādi baltvācieši , visi aktīvi dālijās atmiņās par bijušiem laikiem arī cilvēki kas bija izsūtīti no Tomes bija atbraukuši tādas manierīgas kundzītes bezmaz vakarkleitās. Tas man bija kas jauns , pirms tam man Ķegums bija tik HES no tā brīža man sāka interesēt apkārtnes vēsture un tā jau 24 gadus. Tikreiz uzzināju ka Tomes mežā ir daudz māju pat lielu plašām saimēm. Turpmākos gadus 3-4 daudzas no tām apbraukāju apskatīt , Aurmaņus , Kalniņus un vēl daudzas kuras mūsdienās sen vairs neeksistē. Toreiz sastapu vēl veco Aurmaņu saimnieci , reiz braucot uz Kalniņu uguns torni atbraucu brīdī kad blakus nesen pamestās KALNIŅU mājas “Tīrīja” netālie kaimiņi. Sēdēju krūmos un vēroju kā tiek lauzts un plēsts vēl nesen apdzīvotās mājas inventārs , kas nelikās saimniecībā noderīgs to vienkārši salauza.

Rutas Andersones grāmatas atvēršanas svētki”

Tā kā nevarēju palaist garām DOMĀT par vēsturi rosinoša cilvēka Rutas Andersone grāmatas prezentāciju tāpēc ar braucu pat uz šādu tik negaidīti uzkritušu pasākumu. Nu ko tagad zinu droši Grāmata protams super to varēja noprast pēc fragmentu lasījumiem un prezentācijas. Pēc iespējas noteikti iegādāšos. Kas man sevišķi patika grāmatas tapšanā dalību ņēmuši visa Andersonu ģimene un apkārtējie kaimiņi , atbalstījuši daudz ziedotāju sevišķi no USA un tepat Latvijas mecenāti. Dome ar par brīnumu bij šo to piemetusi , katrā ziņā KĀRTĪGS vietējās vēstures izdevums , kā jau visas iepriekšējās Rutas Andersones grāmatas. Vienīgā skrobe ka nebija ar ko nobildēt no tālienes sabraukušos cilvēkus , kaut kādu reportu jau uzšķīlu , taču vajadzēja protams NOPIETNI ņemt. Nu ko , kas līdzi bija ar to saknipsēju piemiņai. Dīvainākais tas ka savilkušies bija vai visi vietējie čiekuri , SAVĀDI tāda iespēja paspīdināties presē pirms vēlēšanām un šitāda “Konspirācija” , jocīgi. Bildes pielikumā.

Atsauksmju (0)

Atzīme: , , , , , ,

Jarmarka iespēja iepirkt dāvaniņas !

Publicēts: 21 decembris 2012. Autors: admin

Jarmarka iespēja iepirkt dāvaniņas”


Rīgai cauri skrienot neilgu laiciņu pabiju jau tradicionālā desmitajā Latvijas mākslas akadēmijas Studentu darbu izstādē Gadatirgū Labdarības akcijā. Pasākums tiešām vērtīgs tiem kuri vēlās dāvināt kaut ko ne standarta masu ražojumu drazu bet ko interesantu un oriģinālu. Jarmarka labā !! Akadēmijas visu nodaļu studentu un mācībspēku darbi sākot no klasiskiem zīmējumiem un gleznām beidzot ar visai avangardiskiem dizaina produktiem . Katrā ziņā pirkt ir ļoti daudz ko un visām cenu līmeņiem. Sākot no dažiem santīmiem , pāris latiem līdz vairāku simtu vērtām liela izmēra gleznām. Ir vērts aizliet un vismaz paskatīties , pērk tiešām braši , brīžam pie kases stāv rindās ar PIRCĒJIEM ! Darba laiks un plakāts šeit Pielikumā darbu , vides interjera bilžu salikums.

Atsauksmju (0)

Advertise Here

Foto Lunis iekš Flickr

Visas bildes

Advertise Here
UA-8644514-1