Ogresbalss.lv | Arhīvs | janvāris

Arhīvs | janvāris 2013

Atzīme: , ,

Ķeguma novada teritorijas plānojuma 2013.-2024.gadam 1.redakcijas un Vides pārskata projekta sabiedriskā apspriešana

Publicēts: 29 janvāris 2013. Autors: admin

Vīnā taisnība”

Noticis NETICAMAIS , beidzot pēc 5 gadiem ! Ķeguma dome iemācījusies lietot savu vēl 2008 gadā uzlikto WEBu ! Caur ko normāli gan pirmā lapā gan kalendārā laicīgi izlasīju ziņu ka šodien 2013 gada 29 janvārī notiks “Ķeguma novada teritorijas plānojuma 2013.-2024.gadam 1.redakcijas un Vides pārskata projekta sabiedriskā apspriešana” laiks ar cilvēcīgs 19.00 viss vienkārši TEICAMI. Kaut kas neticams nepagāja ne 4 gadi kopš mana kašķa sākuma kad Ķeguma klerki iemācās laikus korekti informēt iedzīvotājus par pasākumiem ar mūsdienīgām komunikāciju metodēm rīkot pasākumus iedzīvotājiem viņiem piemērotā laikā. Jūtos labi , SASNIEGUMS ! Taču pats pasākums mani šoreiz nespēj kustināt , principā iepriekšējos esmu gana labi izpratis ka JĒGA visa tam minimāla vēlēšanu tuvums pārvērš visas norises pastulbā farsā , pats plāns tuvo vēlēšanu sakarā vietām piebāzts ar tādu sviestu ka nāk prātā Orvela romāns “1984” ar izcilo projektu “Fekāliju vadu uz mēnesi” kur visi stāvēja rindā ar naktspodiem nodot kakas lai saņemtu pretī Sexsa talonu. Pilnīgi līdzvērtīga fantastika visiem jaunajiem alternatīvajiem HESam tiltiem pār Daugavu , daudzlīmeņu krustojumiem uz Daugavpils šosejas un etnogrāfiskajam pārceltuvēm pie čigāniem. Labāk pārceltuvi no Birzgales ceļa gala uz Lielvārdi būtu atjaunojuši tāda taču vel 1990 sākuma darbojās ! Tur gan iespējams varbūt pat būtu gribētāji. Cik tas visas problēmas ir “Tālas” no reālām iespējām un vajadzībām labi var redzēt paspriešanās kad Exs deputāleļi pat ne dumji cilvēki ELEMENTĀRI nestādās priekšā reālās mūsdienu pieprasītās lietas un vajadzības “Velo Infrastruktūra PRIEKŠ KAM , mums taču visiem mašīnas!” Tas ka visi reālie tūrisma projekti grozās ap reģionāliem un globāliem velomaršrutiem tas protams viņiem nav zināms. Tas ka liela daļa publikas ņemot vērā sapiņķerēto ceļu tīklu pārvietojās pa pilsētu ar riteņiem ar neviens “Opītis” nav pamanījis. Lai kā ar būtu esmu šodien izlēmis pasākumam “Ķeguma novada teritorijas plānojuma 2013.-2024.gadam 1.redakcijas un Vides pārskata projekta sabiedriskā apspriešana” uzlikt mīksto , labāk izdarīšu ko lietderīgu līdzēšu jaukām Ķeguma / Tomes / Rembates vēstures fanēm ar vēstures materiālu digitalizēšanu , tomēr mūsu biedrībai “Atceries Latviju” ir profesionāla tehnika šai vajadzībai kā arī pieredze , jāizlīdz meitenēm. Vismaz kas lietderīgāks nekā tussēties priekšvēlēšanu laika sakaitētajā atmosfērā neko nemainošajā “Apspriešanā”. Pie reizes izbaudīšu laba vīna vakaru . Ka tur austrumu gudrajiem “Taisnība vīnā” , jābauda vīns labā kompānijā ar sabiedrībai noderīgu darbu !

Atsauksmju (0)

Atzīme: , , , , , , , , ,

Biedrības “Atceries Latviju” plenērs Jumpravā

Publicēts: 29 janvāris 2013. Autors: admin

Plenērs Jumpravā”


Aizvadītās brīvdienas sanāca varen piesātinātas , sestdienas rītā vedu kolēģus un interesentus no visiem Latvijas novadiem ikgadējā foto plenērā pa Ķeguma , Lielvārdes un Skrīveru novadu fotogēniskākajām vēstures liecību vietām. Kopā bijām 22 cilvēki no Rīgas un Cēsīm , Valmieras un Madonas , Ķeguma , Lielvārdes , Ogres , Jumpravas . Neskatoties uz pamatīgo aukstumu ledaino vēju bija atbraukuši pārstāvji arī no Sēlijas un Latgales . Sākām maršrutu tradicionāli Ķegumā Krusta kalnā kas taka zināmākais taču jaunizveidots objekts , apmeklējām arī blakus esošā seno svētvietu mūsdienās zināmu kā Krišnaītu spēka vietu, pamatīgs enerģijas melnais caurums. Tālāk devāmies uz Lielvārdes novadu , šeit sākot no Lāčplēša apstaigājām Daugavas krastu gar parku rumbiņas upi līdz pat sastingušajam Rumbiņas ūdenskritumam . Tālāk devāmies uz netālo Kaibalu kur mūs interesēja veco Kabalas dzirnavu ēkas aŗi vecā amatnieku ciema mājas , novērtējām arī zem ledus sastingušo slūžu pārgāzi , Daugavas krastu . Turpinājumā pārcēlāmies uz unikālo dzelzceļa tuneli caurteku Kaibalā , viena no iespaidīgākajām tāda veida tehniskajām būvēm Latvijā. Neskatoties uz stipro salu vēju kolēģi braši knipsēja uzdeva jautājumus gan par vēsturi gan to ko Biedrības „Atceries Latviju” dara tās saglabāšanas kontekstā saistībā ar dažādiem objektiem. Pa ceļam demonstrēju kolēģiem biedrības biedriem pieejamās tehniskās iespējas autonomās studijas gaismas kaut vai lielā salā pie apledojuša tuneļa . Turpinājumā apmeklējam Skrīveru Dendrāriju arī aizvadītajā vasarā izbūvēto Skrīveru pilskalna tak. Šeit gan bija stindzinošs vējš taču ļoti saulains un zilas debesis aizsalusi Daugava , burvīgs skats uz sastingušo Daugava ieleju. Tā kārtīgi nosaluši pilni iespaidu nonācām Jumpravā kur mūs sagaidīja biedrības „ Atceries Latviju” radošais direktors Rolands Kozulis un pasākuma namamāte Jumpravas kultūras nama vadītāja Alīse Vorobeja.

Plenērs Jumpravā”


Jumpravai pasākumā bija sevišķa nozīme , kultūras nama bagātajā vēstures istabā notika pasākuma praktiskā tehnikas demonstrācija kā arī tika prezentēta ideja par Jumpravas skolu vēsturei veltītu foto projektu kurš aizsācies vēl tālajā 1989 gadā . Sabraukušajiem kolēģiem bija iespēja iepazīties ar Jumpravas vēstures istabas eksponātiem , patrenēties to fiksēšanā gan ar savējo gan biedrības „Atceries Latviju” tehniku. Pasākuma turpinājumā iejusties gan tērpu modeļu lomās gan patrenēties vēsturisku priekšmetu un interjeru fiksācijā ar jaudīgu studijas gaismas tehniku un super platleņķa un paaugstinātas gaismas spējīgajiem objektīviem. Kā arī novērtēja iespēju uzreiz izdrukāt uzņemto materiālu A4 formātā fotogrāfijās. Pasākuma gaitā baudījām burvīgus Jumpravas ceptuves kliņģerus , piefiksējām pa kādai interesentu Jumpraviešu ģimenei senlaicīgu sadzīves priekšmetu lietotāju lomā. Fināla tika uzrežisēta pasākuma dalībnieku improvizēta grupas bilde dažādos etnogrāfiskos un teātra kostīmos kā arī ar vēsturiskiem aksesuāriem. Lielas paldies par pasākuma atbalstu Jumpravas Kultūras namam un vadītājai Alīsei Vorobejai kā arī sabraukušajiem pasākuma interesentiem un jaukajai Jumpravas iedzīvotājiem kuri tik pacietīgi mums pozēja vēstures istabā. Kā arī vislielākais paldies mūsu ģimenēm Mārītei , Ievai , Marijai . Bija forši kā jau katru gadu Jumpravas pasākumā. Uz tikšanos vasaras pasākumā.

Plenērs Jumpravā”Foto: plenēra dalībnieku meteriāls
Papildus plenēra dalībnieku foto iespaidi Fotoblog.lv Mihails Ignats 1 Mihails Ignats 2 Mihails Ignats 3 Diāna Jakubone Agris

Atsauksme (1)

Advertise Here

Foto Lunis iekš Flickr

Visas bildes

Advertise Here
UA-8644514-1