Ogresbalss.lv | Arhīvs | februāris

Arhīvs | februāris 2013

Atzīme: , , , , , , , , , , , , , ,

Izpriecas ap Valentīndienas laiku

Publicēts: 15 februāris 2013. Autors: admin

Februāra vidus laiks ap Valentīndienu kā allaž pirmie ierasti obligātie darbi jaunajā gadā , protams ka tradicionālie skuķu romantiskie štruntiņi , sākot jau no vecākā skolas vecuma beidzot ar nobriedušāku daiļavu “Pēdējās iespējas” tīkojumiem steidz rindā pie mums , nu takšu līdzam ar. Šis 2013 gads nav izņēmums , pie visa kopš dažiem gadiem klāt nācis Jelgavas ledus skulptūru festivāla “Viesizrādes Ogrē” tās ar jāapmeklē. Bez visa pieminētā Ogres pilsētai šogad svinama 85 pilsētas statusa piešķiršanas jubileja dome sasparojusies “Saņēmusies” uz kādu paliekošāku izdevumu grāmatu. Spriežot pēc satura gan pie vainas vairāk būs bijis “Vēlēšanu tuvums”.

Ogre 85 , grāmata”


A neko izdevums necerēti kvalitatīvā tehniskā izpildījumā , kā nekā kopā likusi reiz Rīgas slavenā Avotielas 36 “Foto centra” kolēģe Katrīna kam gana liela profa darba pieredze poligrāfijā , tas vien jau negaidīti Ogrei kur vai visi “Speciālisti” parasti ir Brūšu , draugu draugu , bērniņu lūzeru , čiekuru mīļāko līmeņa nejēgas diletanti , caur ko rezultāts parasti atbaidoši bēdīgs visās profesionālajās jomās. Šoreiz izņēmums , laikam uz velēšanām veselais saprāts tomēr ņem virsroku pār “Ierastajiem niķiem” grāmata sanākusi tehniskā kvalitātē ka prieks turēt rokās. Viens eksemplārs arī man tika , kā vienam no autoriem.

Jelgavas ledus skulptūras Ogrē 2013”

Jā sanāca apskatīt arī Jelgavas ledus skulptūru festivāla viesizrādes Ogrē 2013 . Nu tā bildēt tur gan bija gauži vāji šogad organizatori manāmi bij pārcentušies ar izgaismojuma intensitāti , spilgtuma starpība dažādās darbu vietās bija tik milzīga ka vai nu balts caurums vai melna tumsa , kaut ko jau saspiedu bet skatījos ka vairums kolēģu nemaz nevilka tehniku laukā tāpat bij skaidras “Neiespējam misija” . Darbi kā vienmēr bija smuki , man jau patika un publikai arī , kusa gan arī ātri manā acu priekšā vien sabira divas skulptūras.

Aivis Šmulders , foto: Kalnina.lv”


Visbeidzot , Ogres vēstures un mākslas muzejā bija teicama tikšanās ar Aivi Šmulderu , manuprāt vienu no visefektīgākajiem un zināmākajiem Latvijas foto avangardistiem. Onkam 73 taču kabina iekšā funktieros ražībā vairums jaunajiem , tie kas viņu nezin nekad netic kad onkam 73 gadi ! Ogres muzejam milzīgs paldies par iespēju skatīt Aivja Šmuldera darbus un parunāt ar pašu autoru.

Pielikumā šis tas no Jelgavas ledus skulptūru festivāla darbiem Ogrē 2013 .
ziedot

Atsauksmju (0)

Atzīme: , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Meteņdienas izpriecas Tomē

Publicēts: 09 februāris 2013. Autors: admin

Meteņdienas izpriecas Tomē”


Šodien kārtējo reiz pabiju Tomē jautrā pasākumā „Sasildīsimies Meteņos” , ņemot vērā neparasti siltos laika apstākļus aizminos uz Meteņu rotaļām bukstiņ biezputras un pīrādziņu ēšanu! Kopš kādām pāris nedēļām Ķeguma dome iemācījusies rīkoties ar savu WEBu caur ko beidzot redzams novada notikumu pasākumu kalendārs. Tad izpeilēju ka Tomē pie nu jau bijušās skolas stadionā būs interesants pasākums „Sasildīsimies Meteņos , atrakcijām un Meteņputras ēšana” Pasākumu rīko Tomes tautas nama folkloras kopa un Ķeguma Skautu organizācija. No pieteikuma jau bija skaidrs BŪS JAUTRI , kā tas parasti ir Tomes pasākumos. Protams izmantoju izdevību izmīt ar ričuku izvēdināt galvu sevišķi ja termometrs laukā rādija +6 grādus un svaigi uzsnidzis neliels sniegs. Viens divi pēc kādas pus stundas mīšanas ar ričuku esmu Tomē . Tur viss tieši sākās. Virs ugunskura uzstutēta trijkāja kur kūpēja kārtīgs putras katls blakus čurkstinājās mazāks ar mērci publika gāja rotaļās un dziedāja. Man atlika tik pievienoties , kā parasti Tomē ierasts publika nāca arvien klāt citi steidzīgākie skrēja tālāk pie mājas darbiem vai uz bibliotēku taču arvien jauni nāca atkal klāt. Šitas man Tomē patīk tur cilvēki var atskriet uz vietējām aktivitātēm kaut uz brīdi starplaikā starp mājas darbiem un piemēram lopu barošanu . Tā lēkājot ap rotaļniekiem un dejotājiem saskaitīju pa brīdim tuvu 30 pasākuma dalībniekus ka tik nelielam miestam ir varens skaits. Kas interesanti visi arī garāmgājēji uz bodi un bibleni skrējēji savu laiku ņēma aktīvu darbību gan dejās gan rotaļās gan sacensībās kā arī putras , pīrādziņu ēšanā. Sniegs laukumā bija diezgan dziļš tā līdz pus kājai baču tas netraucēja gan lielus gan mazus aktīvi pērties pa sniegu lekt deju soļos aktīvu sacensties skautu stafetēs . Forši bija sadomāts sākumā folklora un dziesmas dejas tad gatavošanās stafetēm un spēka putras sēšana pēc tam attiecīgi dažādas skautu atrakcijas gan ar virvēm un kamarām vilkšanas stiepšana un pēc tā atkal pīrādziņi ar tēju . Finišā tika velts lielais sniegavīrs beigās tapa pašu izturīgāko kop bilde pie sniegavīra!

Meteņdienas izpriecas Tomē”

Nu super , Tomē kā allaž viss notiek jautri ar vērienu nav jau Ķegums. Viens Ķegumā manīts kungs ar savu mazo puiku tieši izteica izbrīnu „Mēs atbraucām no Ķeguma pirmo reiz , Tomē viss notiek ! Citreiz braucam uz Lielvārdi tur ar viss notiek , kas par lietu Ķegumā nekas tāds nenotiekot pilnīgi inerta vieta”. Es vairs sen nelauzu galvu apr šim lietām GRIBU jautrību braucu uz Tomi , Birzgali , Lielvārdi i nelauzu galvu „Kāpēc Ķegumā nenotiek” . Bija forši , paldies jaukajiem Tomēniešiem par foršu izklaidi Tomes tautas nama folkloras kopai ari Dacei Priedoliņai un Sarmītei Pugačai arī parējām atraktīvajām kundzēm , protams skautam Pēterim Jēkabsonam – Piemērs visiem , par stafetēm un atrakcijām. Es jau zinu , nākamās būs Lieldienas kas Tomē ir īpašs pasākums , es jau ieķeksēju JĀBRAUC ! Iespaidi bildēs kā parasti pielikumā .

Atsauksmju (0)

Advertise Here

Foto Lunis iekš Flickr

Visas bildes

Advertise Here
UA-8644514-1