Ogresbalss.lv | Arhīvs | augusts

Arhīvs | augusts 2013

Atzīme: , , , , , , , , , , , , , ,

Krāmu tirgus Ikšķilē 2013 gada rudenī.

Publicēts: 30 augusts 2013. Autors: admin

Pēc pāris dienām 2013 gada 1 septembrī tradicionālais Ikšķiles restauratoru tirgus , biedrības “Latvijas Antīko automobiļu klubs” organizētā senlietu kolekcionāru un restauratoru diena.Tātad kā allaž septembra pirmajā svētdienā kas šogad sanāk 2013 gada 1 septembrī dodamies uz “Ikšķiles krāmu tirgu”. Tirgus tradicionāli notiek divreiz gadā jūnija un septembra pirmajās svētdienās. Ļoti plašs vecu dzelžu un citu senlietu klāsts , cenas pēdējos gadus gan nav diez ko draudzīgas jo patiesi vērtīgu mantu paliek arvien mazāk taču kas meklē tas atrod un prasmīgam pircējam arī cenu izdodas dabūt labu. Norises vieta tradicionālā Ikšķilē Peldu ielā 1 tas ir pie Daugavas. Restauratoru dienu Ikšķilē norises vieta tradicionālā, Ikšķilē pie Daugavas dambja Peldu iela 1. Google karte reku bildīte no kartes reku

Ikšķiles restauratoru tirgus 2013 rudens


Došos arī šoreiz , medībās vienmēr kaut ko noderīgu nopērku. Ieeja pasākumā par maksu Ziedojums AAK par ko uzspiež zīmogu uz rokas kā ballēs.
Šeit un šeit ieskats iepriekšējo gadu tirgos. 2013 Pavasara bildes reku

Atsauksmju (0)

Atzīme: , , , , , , , , , ,

Ogrei 85 , Ogres pilsētas svētki 2013

Publicēts: 28 augusts 2013. Autors: admin

Ogrei 85”


Ogres pilsētas svētki. Ogres pilsētai šogad jubileja tāda pusapaļi 85 gadi, taču vēlēšanu gads. Visdrīzāk vēlēšanu sakarā šie lēma izpausties, būtībā ierindas pilsētas svētki nekas pārāk interesants vai garlaicīgs ja neskaita, piķis šogad esot šķērdēts visai brangi uzvesta izrāde par „Milzi”, izdota grāmata vēl viss kas. Visai ievērojamu kāpostu piesaistīti dažādi speciālisti no malas. Tas visai jokaini, tradicionāli pašā Ogrē tādu vietējo laba līmeņa meistaru pār pāriem. Kā izteicās sens paziņa „Man tādu speciālistu ar augstāko izglītību veseli 20 , mēs tāpat strādājam katros svētkos par brīvu , bet nē šiem savajadzējās no Rīgas uz dažām stundām pa 300Ls noalgot”. Tā var turpināt un turpināt. Visā šo darbību rezultātā nekāds Ux un Ax izrāviens netika novērots. Lielāko daļu vasaras pavadu Latvijas malu malās dažādos pilsētu ne tikai svētkos, darbā pamatā. Ogres svētki šai sakarā visai ikdienišķi uz citu pilsētu reiz rajonu centru fona pabāli neviendabīgi. Iespējams mēģināja izvilkt uz masu aptvert visu visus, kopumā nejuta nedz vēriena nedz ko sevišķi pavelkošu, kaut interesantas lietas, protams, bija. Iepriekš bija „Pērkons” koncerts, kurš daudziem patika, es negāju jo pirms pāris gadiem pēc viena briesmīga gan skaņas, gan izpildījuma ziņā viņu koncerta lēmu dzīvajā viņus vairs neklausīties. Bija „Cita vide” festivāls, kurš pēc tur pastrādājušo studijas kolēģu nostāstiem esot bijis visai pieticīgi apmeklēts taču kādam jau patika. Pagājušā gadā veiksmīgi pļaviņā aiz kultūras centra izvietotais „Sābru tirgus” šoreiz neveiksmīgi izmētāts pa šauru puķu arkām aizbarikādēto galveno ielu. Starp tirgu pamanījušies iespraukties kādi skaļi ar savām skaļajām izdarībām reliģiski fanātiķi vēlāk turpināja skaļam erotiski pornogrāfiska satura „Runām izrādēm” par dzimumaudzināšanu vīzijām iz noziedznieku vai šizofrēniķu dzīves. Kāda bezgaumīgi krāsota vulgāra paskata krietni pārcepināta daiļava vairākām zelta ķēdēm ap kaklu, lietpratējas tvērienu tincināja kādu it kā „Slimu” jaunieti saitēm ap galvu par tās vīzijām fobijām bailēm slepkavības ilūzijām?!

Ogrei 85”

Tas viss pasākuma centrā uz galvenās ielas tika translēts pa visu centru. Kā reiz tai laikā biju piegājis pie sābru tirgus tirgotājiem, kāds paziņa jautāja „Jums Ogrē tā vienmēr?” Prasu, tu par ko? Tas ka savādi ļautiņi visai pilsētai iztirzā savu intīmo dzīvi sīkumos uz galvenās ielas izejot no „Dieva gribas, dvēseles stāvokļa” to visu translē pa visu pilsētas centru.. Atlika nosmiet “Šiem domē spalvaina roka” tad jau var ākstīties.

Ogrei 85”

tradicionāli Ogrei arī vājais informācijas līmenis, aizmirsu mājās šoreiz pārskatāmi saliktos visu triju dienu pasākumu programmu, kuru pētīju iepriekš, cerēju gūt informāciju uz vietas. Taču kā krievi saka „не тут-то было” [Nekā nebija] Uz ielas izvietotās programmas bija fragmentāras daļējas, tā palaidu gramā arī „Ogres milža” izrādi ar Antru un Puziku galvenās lomās, vienkārši programmās, kuras skatījos uz ielas tāda nebija minēta. Kopumā 0gre 85 svētki bija vājākie pilsētas svētki Latvijā šogad kurus apmeklēju arī vājākie no visiem, kurus Ogrē jebkad esmu apmeklējis. Kopumā tik skumīgs skats, ka nebija īsti pat ko bildēt kas man gadās ĻOTI reti, tik vien kā čomus čomenes sašķīlu, kolēģis atzinās esot vispār tik 4 kadrus nospiedis pa visu laiku. Taču gadījās arī jauka tikšanās ar senu izdevniecības vēlāk foto aģentūras laiku kolēģi cīņu biedru Latvijas “Kartiņu un Grāmatu” foto vecmeistaru Romvaldu Salcēviču, kurš uz Ogri atvedis lielu paša ražotu grāmatu albumu kartiņu komplektu piedāvājumu, teicamā kvalitātē iespiesti visu Latvijas novadu albumi tai skaitā arī par Ogri burtiski pa 2-5Ls cietos vākos iesieti teicamas kvalitātes 150-200 lpp albumi!

Ogrei 85”

To es saprotu, Ogrēnieši ari labprāt pirka! Vēl Vienīgais prieciņš šai nīkulībā pļavā aiz kultūras centra šoreiz bija saliktas atrakcijas sīkajiem kas neticami Ogrei pilnīgi par brīvu. Kopumā bāli vienmuļi pat ar pagājušo gadu nav salīdzināmi ar pagājušais 2012. gads Pieticīgie 2013. gada svētku iespaidi pielikumā.

Atsauksmju (0)

Advertise Here

Foto Lunis iekš Flickr

Visas bildes

Advertise Here
UA-8644514-1