Ogresbalss.lv | Arhīvs | novembris

Arhīvs | novembris 2013

Atzīme: , , , , ,

Skumt arī var skaisti , Lindner kalendārs 2013.

Publicēts: 24 novembris 2013. Autors: admin

Šodien skumja diena , taču skumta var arī skaisti. Vienas no lielākajiem Eiropas zārku ražotājiem stingri katoļticīgās Polijas firma “Lindner” katru gadu izlaiž kalendāru ar savu produkciju un meitenēm. Skumjas caur skaisto.

Atsauksmju (0)

Atzīme: , , , , , , , , , , ,

Ogrē 2013 gada 18 novembris.

Publicēts: 19 novembris 2013. Autors: admin

Ogrē 2013. gada 18. novembris


Šodien pabiju Ogrē uz piemiņas zīmes “Baltā cielava” atklāšanu. Bija noteikti jābrauc savulaik pirms ~25 gadiem biju klāt plāksnes iesvētīšanā vietā, kur toreiz bija paredzēts novietot baltās cielavas skulptūru. Tā nu Ogre vecie komuņagas, komjaunieši 25 gadus to muļļāja, bremzēja ideju līdz pēc 25 gadiem kaut kā tā tomēr izspruka no viņu, „Pieturēšanas”. Tēlniekam Jānim Karlovam sanākusi ļoti smalka filigrāni nostrādāta skulptūra. Burtiski kā smalka rotaslieta tik izmēros lielāka. Man nu ļoti patīk. Tik vecie stagnāti tik viegli padoties negrasījās, atklāšana gandrīz nojuka vienkārši bija piemirsts, ka piemiņas zīme jāizpako jānoņem transporta plēves un skoči. Tā 5min, pirms atklāšanas klātesot jau sanākušai publikai skulptūra ar Ogres novada čiekuru un čiekureļu rokām steidzīgi tika atbrīvota no iepakojuma, no kaut kurienes uzradās pēc skata galdauts vai aizkari ko ātri uzmeta, lai pēc pēris minūtēm autors varētu to atkal noņemt. Smieklīgi un skumji, žēl šīs ļoti jaukās skulptūras autoru Jāni Karlovu, sirmais kungs piedzīvoja pamatīgu stresu ierodoties, uz atklāšanu ieraugot, nekas no solītā nav izdarīts, nācās pašam zvanīties jautāt “Kā būs”. Nu vienkārši “Esot aizmirsts pateikt” lai izpako un viss. Tas vēl papildus tam ka piemiņas zīme netika uzstādīta vietā, kur autors to bija vēlējies novietot, vietā kur pēc loģikas tai ar būtu jāatrodas uz Brīvības ielas ass, kā reiz zaļā salīņā. Dome vēlējās ielikt to bedrē pie neveiksmīgā bradājamā baseina, no savas ieceres neatkāpās.

Ogrē 2013. gada 18. novembris

Diezgan skumji, ka tik ilgi ~25 gadus vilkts objekts vēl arī finišā piedzīvo likstu likstas, pat atklāt bez kļūmēm nebija spējīgi. Nekāda apskaņošana pasākumā arī nefigurēja, sanākusī publika klausījās garām braucošo mašīnu rūkoņu vēroja Ogres novada vadības “Mēmo šovu”. Beigās tomēr atklāja, par ko man liels prieks. Turpinājumā devos uz Ogres muzeju, kur apskatīju vienai Jaunogres vasarnīcai veltītu izstādi, parunāju ar ekspozīcijas autori tā neko interesanti. Drīz sāka krēslot un Brīvības ielā Ogres skolu audzēkņi sāka veidot svecīšu zīmējumus, zīmējumi man izlikās pamazi, bet kopējais skats ar svecītēm ielā bija smuks. Ja jau tik ilgi bija Ogrē notussēts finišā jāsagaida bija salūts, sarunāju labu skatupunktu, lai smuki nofiksēti Ogres centru ar svecēm uguns ielu izgaismoto Kultūras centru smukai bildītei. Kad sarunātā laikā nonācu šai vietā BIJU UZ PAKAĻAS, tur nosijās “Salūta taisītāji”. Pilnīgi pretējā pusē tradicionāliem Ogres salūtiem pretēji publikas izvietojumam praktiski virs galvām lielām publikas masām. MAIGI sakot biju mēms, man pazīstami gana daudz uguņotāju zinu viņu noteikumus un principus tāpēc NEKĀDI nespēju stādīties priekšā, ka no konkrētās vietas kāds varētu vēlēties galvenais riskēt uguņot. Pēdējās 5min, pirms salūta jozu uz citu punktu, lai vismaz varētu nospiest kādu kadru piemiņai. Uguņošanas sākums bija nožēlojams, tas vēl nekas pēc tas satikām cilvēkus, kuri vēstīja tieši to ko biju iedomājies, salūta karstās atliekas bija kritušas publikai uz galvas, tā mukusi, haoss grūstīšanās sacēlusies pamatīga, bērni pārbīlī spieguši karstām drazām, uz galvas birstot. Labi, ka drīz bija vilciens un devāmies mājup. Par cielavas skulptūru prieks, bet kopumā āra pasākumi bija vāli organizēti un koordinēti, žēl, tomēr 95 gadi pusapaļa valsts jubileja. Bilduki pielikumā.

Ogrē 2013. gada 18. novembris

Šeit būs arī kolēģa Rolanda bildes no ši paša notikuma viņa blogā.
ATCERIES visas šīs bildes tapušas labdarības projekta ietvaros, ja tev tās patīk vari atbalstīt ziedojot!
ziedot

Atsauksmju (0)

Advertise Here

Foto Lunis iekš Flickr

Visas bildes

Advertise Here
UA-8644514-1