Arhīvs | 07 Dec 2013

Atzīme: , , , , , , , , , , , , ,

zLīva Graudumniece. Klusie stāsti. 2013.

Publicēts: 07 decembris 2013. Autors: admin

zLīva Graudumniece.Klusie stāsti. 2013.


Šodien biedrībai “Atceries Latviju” paredzēta Lielvārdes novada programma. No agra rīta kopā ar kolēģi Rolandu pusi dienas pavadījām Lielvārdē dažādos biedrībai būtisko pasākumos un sadarbības projektu sarunās. Pēcpusdienā devāmies biški iekost, blakus krogam “Panna” pamanīju plakātu, vēstīja par foto izstādi. Foto izstādes no pasta kartiņām vai lielizmēra printera kopijām mūsdienās tik slinkie nerīko tie paši par sevi nav nekas ekskluzīvs ja vien nepiesaistītu afiša kur jau lika saprast, ka mūžīgi salkani pliekano ainavu, saulrietu, smaidīgu bēbju vai primitīvas erotikas vietā būs kas savādāks.

zLīva Graudumniece.Klusie stāsti. 2013.


Tā nu afišas saintriģēti mēģinājām iekļūt izstādē. Tas nebūt nebija viegli jāiet bija caur Jumavas grāmatveikalu pa šaurām durtiņām BET bija to vērts. Gar sienu saliktas visai konceptuālas ievirzes darbiņi, kur katrs par sevi pailgas aplūkošanas vērts. Pilnīgi līdz šim nezināms autors, pareizāk sakot, autore izlikusi provinces miestam, kā Lielvārde neparastu pat drosmīgus darbus. Sajutos kā dažā Rīgas mākslas skolas audzēkņu skatē, taču, spriežot pēc visai vienotā koncepta līdzīgiem personāžiem, viena autora darbi. Labu laiku papētījuši jaunās censones, veikumu nekur neatraduši kādas, ziņas par autoru devāmies atpakaļ Jumavas veikalā prasīt “Kas tad autors”. Uz ko saņēmām norādi uz mulstošu jaunkundzi, kura tik gatavojās vēl savas pirmās personālizstādes atvēršanai. Izrādās bijām iesprukuši vēl, pirms atklāšanas darbu anotācija tieši tobrīd vēl tapa, tas pat labi savus secinājumus izdarīju tikai no redzamajiem darbiem, un tie bija pat ļoti pozitīvi ņemot vērā agrāk Lielvārdē pamatā manītās visai “Vienkārši jauko” bildīšu izstādītes. Konkrētā gadījumā jūtama jauna acīm redzami savdabīga autora roka. Tad nu ar autores Līvas laipnu gādību pievienoju Ievas Bogdānes rakstīto izstādes anotāciju un dažas bildes, kā arī Līvas radīto video filmiņu „Atēdājs”, zemāk. Iesaku apmeklēt šo izstādi Lielvārdē zālītē aiz Jumavas grāmatnīcas iepretī krogam Panna. Zemāk anotācija un video, kā arī ieskatam bildītes.

zLīva Graudumniece.Klusie stāsti. 2013.


Māksliniece Līva Graudumniece (1990) beigusi Ogres amatniecības vidusskolas reklāmas dizaina nodaļu, papildinājusi zināšanas Ogres mākslas studijā pie Pētera Aulmaņa, īsu brīdi Lielvārdes mākslas skolā apguvusi fotomākslu un šobrīd studē Latvijas Universitātes Pedagoģijas, psiholoģijas un mākslas fakultātē vizuālās mākslas pedagoģiju.
“Klusie stāsti” ir Līvas Graudumnieces pirmā personālizstāde. To īpašāku padara tas, ka tā apskatāma vietā, kuru fotogrāfe uzskata par mājām, – Lielvārdē. Māksliniece par savām fotogrāfijām saka: “Manas fotogrāfijas ir mana būtība, tas ir tā, kā es redzu apkārtējo pasauli. Fiksējot mirkli, es ielieku tajās savu dvēseli.” Atsakoties no hromātiskās krāsu gammas, melnbaltajās fotogrāfijās, autore uzsver, atklājas “tīrākas”, nolasāmākas modeļu emocijas, bildes ir dzīvas un elpojošākas. Fotogrāfe izstādei izvēlējusies attēlus, kuri paši savā būtībā ir katrs par sevi, bet kopā savienoti, tie savijas stāstā. Stāstā, kas, sastāvot no šķietami maznozīmīgi ikdienišķām lietām, veido cilvēka dzīvi. Līvas Graudumnieces fotogrāfijās atklājas enerģiskās un košās mākslinieces nostaļģiskā, melanholiskā un romantiskā puse. Patiesi latviska cilvēka izjūta un mīlestība pret savu dzimto zemi.
Izstādes ekspozīciju veido fotogrāfijas,kas tapušas sākot no 2006. līdz 2013. Gadam.
Ieva Bogdāne

Atsauksmju (0)

Advertise Here

Foto Lunis iekš Flickr

Visas bildes

Advertise Here
UA-8644514-1