Ogresbalss.lv | Arhīvs | janvāris

Arhīvs | janvāris 2014

Atzīme: , , , , , , , , , , , , ,

Biedrībai „Atceries Latviju” vasaras kalendārs pilns.

Publicēts: 29 janvāris 2014. Autors: admin

Līdz 2014. gada pirmā mēneša beigām vien pāris dienas, biedrībai „Atceries Latviju” pusgada kalendārs praktiski aizpildīts. Biedrība pierādījusi sevi darbiem līdz ar to līgumi par notikumu, pasākumu , cilvēku fiksāciju kā arī tūrisma materiāliem šogad slēgti braši un ātri. Ņemot vērā ka mūsu darbības ģeogrāfija paplašinājusies kas prasa ievērojamus līdzekļus transportam vien projektu prioritātes nācās diferencēt. Priekšroka tiem kuri piedāvāja savu līdzfinansējumu vai uzņēmās iegādāt biedrības vajadzībām kādu tehniku. Arī tiem, kuru līgumi paredz gatavā materiāla publisku izstādīšanu iepriekš apmaksājot visus ražošanas izdevumus. Līdz ar to biedrība tikusi pie dažiem tehnikas atjauninājumiem, vārējusi atļauties līdz šim trūkstošo gar fokusa gaismas spējīgo optiku.

Nu tik bliezīs

Biedrības rīcībā nu ir unikāls vien 72 eksemplāros saražotais Nikon objektīvs Nikkor-H 300mm f2.8 , paredzēts gan portretiem telpās sliktā apgaismojumā, gan lieliem publiskiem pasākumiem vakara stundās uz tālām skatuvēm, sporta sacensībām, arī unikālu perspektīvu pilsētvides bildēm. Lietojams gan uz Nikon , Canon foto un video kamerām kā arī 6×6 formāta kamerām. Tas pateicoties iepriekš slēgtiem sadarbības līgumiem ar saplānotu darbu apjomu , atdevi un līdzfinansējumu. Līdz ar to kas pirmais brauc tas pirmais maļ, visu pārējo varēsim fiksēt tikai pēc „Atlikušā laika” principa, ja tai laikā nav sadarbības līgumos paredzēto aktivitāšu. Biedrībai kā bezpeļņas sabiedriskas struktūras darbības uzturēšanai tas pozitīvi varējām iegādāt daļu nepieciešamās tehnikas no otras protams skumji ne mazums vajadzīgu interesantu lietu paliks aiz borta tik vien kā organizatoru vai atbildīgo personu muļļāšanās gumijas stiepšanas dēļ, citi spēja plānot ātrāk gatavoties veicamajiem darbiem laikus. Plānojiet savas aktivitātes laikus sazinieties ar mums vizuālās vēstures saglabāšanas biedrību „Atceries Latviju” slēdzam līgumus par sadarbību, mūsu projektu līdzfinansējumu tad ar garantiju paliksiet vēsturē iegūsiet vērtīgus kvalitatīvus vizuālus materiālus arī saviem vēstures saglabāšanas arī tūrisma un vides projektiem. Vienmēr jūsu vizuālās vēstures saglabāšanas biedrība „Atceries Latviju”.
ziedot

Dziesmusvētku mirkļi , Foto: Aivars Borovkovs

Atsauksmju (0)

Atzīme: , , , , , , , , , ,

Sen aizmirsti stāsti , pasmējos.

Publicēts: 26 janvāris 2014. Autors: admin

Nupat nesen pie kādas jaukas klientes “Biznesa lēdijas” mājās gaidīju kamēr dāmu sagrimēs nopietnai “Oficiālai bildei” kavēju laiku, šķirstīdams reiz ietekmīgo laikraksta “Dienas Bizness” vecus numurus. Kā gadījās, kā nē pēkšņi uzdūros saviem tekstiem sena čoma pārstāstā. Vienkārši sāku lasīt no vidus kaut kādu tekstu , atskārtu tas taču notika ar mani :):) Paskatījos raksta sākumu , tiešām ES esmu stāstījis:):) Ikdienā diezgan bieži kolēģiem esošiem bijušiem sleju aizpildītājiem jautrībai mēdzu pastāstīt pa smieklīgam atgadījuma no savas tulīt 30 gadus pro fotogrāfa karjeras. Kā smejies daži, šos stāstiņus mēdz arī kaut kur iedrukāt publikas izklaidēšanai. Nu re, pat kādu nejauši atrodu nodrukātu , izlasu. Turpinājumā “Vārsmas” ko nu tur esmu kaut kur stāstījis vecam paziņam Andrejam.

Lai būtu jūra ar Ventas rumbu krastā!

” Lai būtu jūra ar Ventas rumbu krastā! “

Db 2013. gada 5. jūlijs

Kā tikt galā ar cimperlīgiem klientiem, maksāt negribošiem valsts uzņēmumiem un katru meiteni, kura iedomājas, ka var būt tīri laba modele… Stāsta fotogrāfs ar daudzu gadu stāžu Rihards Puriņš.

Teksts – Andrejs Vaivars

Laiku pa laikam ir pagadījies kāds klients, kuram ir nepieciešamas bildes kalendāriem. Deviņdesmito gadu vidū viens no šādiem klientiem bija pats spilgtākais piemērs teicienam par to, ka klientam vienmēr ir taisnība. Kad kopā ar partneri ieradāmies pie viņa, mūs sagaidīja konkrēts Vasja no laukiem – uzvalkā, bet ar pamatīgu zelta ķēdi ap kaklu. Šis vīrs mums stāstīja, ka viņš gribot kalendāram bildi ar «peisāžu»… Izrādījām visu savu katalogu, bet viņam nekas nepatika, līdz beidzot viņš mums izstāstīja, kādu foto vēlas redzēt – vienā kadrā jābūt jūrai, kalniem, kokiem, negaisam un ūdenskritumam! Bija skaidrs, ka labi vairs nav – tādu bildi dabā uztaisīt, protams, nevar, bet klients izskatās tāds, kurš no savām prasībām neatkāpsies. Mēģināju ievirzīt viņa domu gājienu kādā citā gultnē, bet viss bija bezcerīgi. Tad mans partneris man pašam par lielu pārsteigumu paziņoja – zināt, vispār jau viena tāda bilde mums ir, tikai tā nav paņēmusies līdzi, un jebkurā gadījumā tā dārgi maksās. Vienojāmies, ka līdz nākamajai dienai vajadzīgā bilde tiks atrasta, un šķīrāmies. Līdz nākamās dienas rītam mans partneris ar datora palīdzību izveidoja vienkārši neticamu kolāžu: Baltijas jūra, ūdenī klintis, uz tām ziedošs ābeļdārzs, pret kuru aumaļām gāžas lietus, bet vietā, kur normāli vajadzētu būt jūras krastam, – Ventas rumba… Nu, pilnīgi murgains skats! Kad klients to visu ieraudzīja, viņš izsaucās – nu, es taču teicu, ka tāda bilde ir! Uz to mēs viņam pilnīgi mierīgi atbildējām: protams, ir – maksā tik ragā!

Knauzerīgie uzņēmumi
Lai cik tas dīvaini šķistu, visknauzerīgākie, veicot pasūtījumus, parasti ir tieši bagātie valsts uzņēmumi. Nereti tur ir nācies dzirdēt frāzi – vispār jau to, ko mēs tagad pasūtām, varētu izdarīt paši, bet šobrīd kaut kā nesanāk, tāpēc jūs to varētu izdarīt bez maksas… Tomēr unikālākais bija gadījums, kad savulaik viens no lielākajiem un bagātākajiem valsts uzņēmumiem bija pamanījies nočiept no manas mājaslapas vairākas bildes, notīrīt no tām visus logo, izgatavot no tām reklāmmateriālus un pat nopublicēt. Kad tomēr viss atklājās un runa nonāca līdz maksāšanai, šā paša uzņēmuma pārstāvji sāka stāstīt, cik grūti viņiem klājas, cik daudz ir jāmaksā un cik tas ir šausmīgi. Īsi sakot, runa ir par kompāniju, kas katru gadu apgroza un arī nopelna daudzus miljonus latu, bet, lai samaksātu 400 latus, tam bija nepieciešams pusgads.

Ne īpaši lielā dzērumā
Darbs ar fotomodelēm ir visnotaļ garlaicīgs – ko viņām liek, to viņas arī uzreiz izdara, un fotosesija parasti tiek paveikta visnotaļ ātri un bez jebkādiem starpgadījumiem. Pieminēšanas vērts ir vien fakts, ka deviņdesmito gadu sākumā modeļu darba līgumos bija iekļauts punkts, kādu droši vien nav iespējams atrast nekur citur pasaulē – darbā aizliegts ierasties lielā dzēruma pakāpē… Nevis modelis vispār nedrīkst būt dzēris, bet viņam nevajadzētu atvilkties pilnīgā pālī. Pavisam cita lieta ir gadījumos, kad klients ir uzņēmums, kam vajag uztaisīt reklāmmateriāla bildi, par modeli izmantojot sievieti, kuru konkrētās kompānijas boss uzskata par smukāko kolēģi. Parasti tas notiek tā – uz galdiņa ir uzņēmuma produkcija, fonā attiecīgā meitene, tas viss jānobildē, jāaizsūta tai pašai sievietei, un viņa izvēlas, kuru bildi var izmantot. Jāpiebilst, ka nereti šādi klienti ir ļoti cimperlīgi, turklāt pārsvarā gadījumu viņi izvēlas tieši to vienīgo bildi, kura ar datora palīdzību ir apgriezta spoguļattēlā. Loģika – sieviete pati sev vislabāk patīk tāda, kāda viņa izskatās spogulī.
Foto: Jānis Knāķis / fotojanis.com
Ps: Ilustrācijai arī konkrēta bildes “Klienta sapnis” variantiem ko kolēģis Jānis Knāķis uzražoja pēc izcilajām vēlmēm , links Jāņa WEBā

Atsauksmju (0)

Advertise Here

Foto Lunis iekš Flickr

Visas bildes

Advertise Here
UA-8644514-1