Ogresbalss.lv | Arhīvs | septembris

Arhīvs | septembris 2014

Atzīme: , , , , , , , , , , , , ,

Fotogrāfiju un diapozitīvu skenēšana , digitalizēšana , atjaunošana !

Publicēts: 30 septembris 2014. Autors: admin

Epson Perfection V750-M Pro Scanner


Kārtējā projekta sakarā esam tikuši pie jaunām vizuālās vēstures saglabāšanas tehnoloģijas iespējām. Sevišķi stipri bojātu foto filmu materiālu skenēšanas metodes. Šobrīd biedrības “Atceries Latviju” lietošanā nodots plašu iespēju skeneris “Epson Perfection V750-M Pro Scanner”. Šis skenera modelis ar speciālu palīgiekārtu palīdzību ļauj ieskanēt digitalizēt arī stipri bojātus skrāpētus , locītus foto materiālus. Runa par saucamo “Slapjās skenēšanas” metodi , filma tiek pierullēta pielīp pie skenējošās virsmas ar speciāla skenējamā šķidruma-fluīda palīdzību. Šai sakarā varam maksimāli kvalitatīvi noskanēt arī reiz modē bijušās fotogrāfijas ar regulāro spiesto faktūru-rastru kas citā variantā bieži dod stipru dubulto rastru.. Šo iekārtu varēsim izmantot ne tikai paši saviem projektiem, piedāvāsim arī citiem baudīt ar to iegūstamo rezultātu. Pie reizes biedrībā tā varēs papildināt savu vēstures projektu budžetu. Kuram raduses vajadzība profesionāli ieskanēt kādu vēsturisku ģimenes albuma bildi, digitalizēt vecos ģimenes hroniku diapozitīvu arhīvus rāmīšos , pat vecmāmiņu lielos foto negatīvus un plates, reizēm arī albumos ielīmētas bildes spiežam zemāk redzamo baneri , kontakti plašāks apraksts tur. Biedrība “Atceries Latviju” telefons konsultācijām par vēstures foto tēmām 29751389.
ziedot

Atsauksmju (0)

Atzīme: , , , , , , , , , , , , , , , ,

Pēdējā siltā rudens diena šogad.

Publicēts: 25 septembris 2014. Autors: admin

Pēdējā siltā rudens diena


Saklausījies pa radio šausmu stāstus par pēdējām siltajām dienām šogad lēmu nedaudz pabildēt rudens vidi un dabu Rembates-Glāzšķūņa posmā. Sanāca tīri jauks brauciens tik 11km turp un 11km atpakaļ pa taisno bez maz kā stīga šoseju nedaudz sakarsušo asfaltu pēc prognozēm pēdējā saulainā rudens dienā. Bija jauki, sākot no zirgiem čūskām un smilgām līdz satiksmei un pat lidaparātiem, un kartupeļu rakšanas talkai, tas viss gar minētā ceļa malās. Sākās viss visai vienkārši minis “Uz to pusi” un pretī jau brauc senais čoms Raimo Lielbriedis, esot Intra bildes bildējis pie Rembates-Kārļi ceļa.

Pēdējā siltā rudens diena

Padomāju TĀ, tātad Rembati izlaižam, tur jau viens šodien ir bijis. Nedaudz pačatojis ar seno čomu Raimo uz ceļa tad nu minu tik taisni uz Glāzšķūnis bez Rembates līkuma. Vis kas pa ceļam pielikumā, katram kadram daudz variāciju, bet tās arhīvam, pārējais apskatām pielikumā.

Pēdējā siltā rudens diena

Vēlāk ielikšu arī vēl vienu vello tūri uz Ikšķili, bet zemāk bildes no “Ķegums-Glāzšķūnis” miniena. Dažas bildes taisītas speciāli drīz gaidāmam pasākumam Ķeguma tautas namā.

Pēdējā siltā rudens diena

ATCERIES visas šīs bildes tapušas labdarības projekta ietvaros, ja tev tās patīk vari atbalstīt ziedojot!ziedot

Atsauksmju (0)

Advertise Here

Foto Lunis iekš Flickr

Visas bildes

Advertise Here
UA-8644514-1