Ogresbalss.lv | Arhīvs | oktobris

Arhīvs | oktobris 2014

Atzīme: , , , , ,

Svecīšu vakars Ķeguma kapos un visu svēto diena 2014

Publicēts: 31 oktobris 2014. Autors: admin

Svecīšu vakars Ķeguma kapos 2014


Šodien gadījās izbraukt caur Ķegumu gar krusta kalnu un dzelzceļa staciju. Pie kapsētas ziņojumu dēļa pamanīju ziņojumu, ka 2. novembrī Ķeguma kapos būs svecīšu vakars. Ķeguma kapos tas diezgan plaši apmeklēts pasākums, tāpēc nobildēju zīmīti tā nu te redzama.

Svecīšu vakars Ķeguma kapos 2014

Tālāk minos gar staciju un tur ar “Jaunumi”, nesen krāsotā stacijas ēka izdaiļota ar simboliem, kāds jau uz pilnu klapi sācis svinēt “Visu svēto dienu” informē, par to pārējos atstājot zīmes uz stacijas sienām. O kādi tie Ķegumieši, viņu visu šo ir pelnījuši.

visu svēto diena Ķegums 2014


visu svēto diena Ķegums 2014

Atsauksmju (0)

Atzīme: , , , , , , , , ,

Ceļojošā foto kolekcija “Ķeguma novads ” pietur Birzgalē.

Publicēts: 27 oktobris 2014. Autors: admin

Lielā Ausma ar sunīti


Biedrības „Atceries Latviju” ceļojošā izstāde „Ķeguma novads”, kura tapusi ar daļēju, novada domes atbalstu no šodienas 2014. gada 27. oktobra, sagaida savus apmeklētājus Birzgales tautas namā. Ekspozīcija Birzgalē daļēji atšķiras no ekspozīcijas novada centrā Ķegumā. Šoreiz darbi ir 50 /50 Birzgale un pārējais novads, tā papildināta ar vairāk Birzgaliežiem zināmu vietējo cilvēku portretiem, gan vietējiem sabiedriski aktīvajiem personāžiem, gan jauniešiem gan nu jau aizsaulē aizgājušo „Ausmas tanti” jeb Lielo Ausmu kā šo kundzi ar sunīti zināja Birzgales centra iedzīvotāji. Cilvēki aiziet bet bildes par viņiem paliek. Ausmas tantes bildei ar viņai raksturīgo sunīti blakus Jāzepa Osmaņa bilde viņam raksturīgajām pielūdzējām sveicējām, Osmanis arī šogad aizgāja aizsaulē. Saglabāsim vēsturi kopā, ar novada atbalstu mums tas šobrīd kaut nedaudz ir izdevies taustāmā veidā. Laipni lūgti uz Birzgales tautas namu tā darba laikā skatīt ceļojošās kolekcijas „Ķeguma novads” bildes.

Jūsu Biedrības „Atceries Latviju” bilžu autori Rihards Puriņš un Rolands Kozulis, ar Ķeguma novades atbalstu tapis projekts.

PS. Pirmoreiz pa daudziem gadiem man nebija līdzi nekādas kameras, te kā smejies vienam no izstādē bildēs jau redzamajiem Birzgales aktīvistiem pēkšņi pieķērās milzu Līdaka, kas atlika, izmantot mūsdienās jebkuram pieejamas ierīces, mobilo telefonu un planšetdatoru.
Nākamais ceļojošā izstāde „Ķeguma novads” pieturas punkts uz valsts svētkiem būs Tomes tautas nams , tur arī ekspozīcija daļēji atšķirsies.

Lielais loms !

ATCERIES visas šīs bildes tapušas labdarības projekta ietvaros, ja tev tās patīk vari atbalstīt ziedojot!ziedot

Atsauksmju (0)

Advertise Here

Foto Lunis iekš Flickr

Visas bildes

Advertise Here
UA-8644514-1