Ogresbalss.lv | Arhīvs | maijs

Arhīvs | maijs 2015

Atzīme: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Ķeguma novada svētki 2015 , sejas .

Publicēts: 31 maijs 2015. Autors: admin

Ķeguma novada svētki 2015, sejas

Maija beigas jūnija sākums 2015, šogad neparasti agri, sākusies intensīvā kāzu, pasākumu, āra foto sesiju sezona, ūdenī gluži vēl nē bet pārējais iet vaļā uz pilnu klapi jau pāris nedēļas. Caur ko nebiju plānojis apmeklēt 2015. gada Ķeguma novada svētkus. Vēl martā piedalījos tai skaitā novada svētkiem veltītā pirmajā ieinteresēto personu sapulcē, uzzināju šogad pasākumu, organizēs kāda Rīgas firmas. Firmas pārstāves koncepts likās gauži šablonisks nodrāzts, sapratu, būs dilemma kurp doties Ķeguma svētkus šogad izlaidīšu. Aizgājušās nedēļas pēdējā darbadiena gadījās pasmaga, pilna pasākumu, gan kāzas Vidzemes jūrmalas baltajā kapā, finišēju pagarā foto sesijā Minhauzena muzeja Jakobīnes buduārā. Pēc tāda finiša nākamā dienā nogulēju līdz pēcpusdienai. Modos ap diviem no atgādinājuma mobilajā “Ķeguma pilsētas svētki bērnu koncerts”, palūrējis apkārt redzu pie gultas stāv kamera ar lielo 300mm f:2,8 monstru virsū. Dīvaini, parasti tā nelieku, tā laikam zīme, jāpalūr, kas pēdējā sesijā sabildēts. Izrādās tikai puse kartes, jāiet piebildēt atlikušo. Ģērbos gāju, izņemot kameru ar monopodu neko neņēmu, pat ne rezerves kartes vai akumulatorus tik pabeigt bildēt karti, kādas 5 min.

Ķeguma novada svētki 2015, sejas

Rezultāts, apskatījos gan bērnu koncertu, gan atlikušo tirgu, pasākumu kā tādu izlēmu nebildēt, lai paliek Portālu un mēdiju kolēģiem. Relaxsa nolūkos, arhīvam vienkārši bildēju Ķegumiešu, pilsētas viesu sejas, mīmikas. Šo konceptu saglabāju arī pēcpusdienai, uz kuru arī negrasījos iet, karte jau piebildēta. Mājās, lādēju uzņemto, krāmējos ar failu pārsūtīšanu, kamēr notīrīju, sakārtoju tehniku klāt pievakare sācis gāzt lietus. Atkal mobilajā atgādinājums “Pilsētas svētku gājiens”, laukā plosās vējš, gāž lietus, kāds tur gājiens. Darbus beidzis, visu salicis, grasojos iet gulēt. Šai brīdī dzirdu, sporta laukumā tomēr kas notiek. Lietus vairs negāž taču vēl līņāja, kāpu krokšos, gāju pa lietu pastaigāt, vismaz līdz sporta laukumam. Lietus līst, eju staigāt. Tiešām viss notiek, uz skatuves koris uz soliem skatītāji zem lietussargiem. Protams atkal pavilkos, iemetu feisītī ziņu, TOMĒR viss notiek! Ko padarīsi, gāju mājās pēc tehnikas.

Ķeguma novada svētki 2015, sejas

Neko vairāk kā dienā neņemu, tikai lielo 300mm f:2,8 monstru ar divreiz lielāku monopodus-statīvu nekā no rīta lai arī pats var pieturēties palūrēt koncertu, neturot turpat 7kg smagos dzelžus. Kabatās sabēru dažas kartes, pāris akumulatorus gāju bildēt Ķegumiešu viņu viesu sejas arhīvam un fanam. Tā bildēju līdz novada pašdarbības kolektīvu finālam. Man prieks, Ķegumieši pa šiem gadiem pieraduši, regulāri viņus bildēju. Netaisa vairs nīgrus ģīmjus neākstās, zina bildes būs visiem apskatāmas iekš mana bloga reizēm biedrības WEB, varbūt kādās novadam veltītās izstādēs, ja kāds piešķir, vai noziedo piķi, par ko uztaisīt bildes un ierāmēt. Īsumā tas viss mans koncepts 2015. gada Ķeguma novada svētkos. Ja prasītu kā un kas bija SVĒTKOS? Nezinu neredzēju, toties sastapu daudz čomu paziņu, redzētu ģīmīšu, daudzi smaidīja pat papozēja, tos ar redzēju. Kas notika citur, kur manis nebija nezinu, tai laikā vēl gulēju. No tā ko manīju, tirgus bija milzīgs, vēl pēcpusdienā pēc trijiem tirgus līdz pusei Liepu lejas. Neko pērkamu kas uzrunātu nemanīju.

Ķeguma novada svētki 2015, sejas

IZŅEMOT nu jā, bija dabīgas marmelādes, bet nebija kur ielikt. Satiktie paziņas ar bērniem sūkstījās, atrakciju sīkajiem praktiski neesot bijis. Tā ar izskatījās. Vēlmi iet uz nakts konci atsita stulbā laikā 23.27 uzšautais salūts. Pirmoreiz pa gadiem 5 nebildēju uguņošanu Ķegumā, bija kreisajā laikā diezgan švaka. Bilduki zemāk pielikumā , divās galerijā katra pie simts bilžu, diena un pēcpusdiena , lai nav jārokas, jāmeklē sevi tur, kur nav būts. Baudiet priecājieties. Man prieks jūs visus bij satikt, ne katru laiks sabildēt ikdienā, tagad kādu varbūt sen neredzētu sabildēju. Kādi bija svētki? Teikšu vienkārši, SKATIETIES skatītāju sejās, redzēsi. Foto: Rihards Puriņš / Atceries Latviju
ATCERIES visas šīs bildes tapušas labdarības projekta ietvaros, ja tev tās patīk vari atbalstīt ziedojot!
ziedot

Atsauksmju (0)

Atzīme: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Pirmie pagasta svētki Tomē 23 maijā !

Publicēts: 24 maijs 2015. Autors: admin

Pirmie pagasta svētki Tomē 23 maijā


Sestdiena 23. maijs, ārkārtīgi piesātināta pasākumiem notikumiem diena, nedēļas nogale. Biedrības „Atceries Latviju” fotogrāfiem būtu kārtējā dilēma uz kurieni laist, taču, ņemot vērā vēl ziemā pieņemto lēmumu, izvēle bija vienkārša. Kam bija mutīte laicīgi paaicināt pie tiem arī laidām. Attiecīgi es laidu uz sev vienmēr patīkošā Tomes pagasta pirmajiem pagasta svētkiem Tomē, fiksējām norises vēsturei un biedrības arhīvam Sarmīte mūs par to painformēja jau laikus un ielūdza. Rolands šoreiz laida uz Carnikavu, tur notiks Bērnu un jauniešu deju festivāls, kas šogad ieskandinās XI Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkus. Bērnu dziesmu svētki mums šogad pēc pilnas programmas, līdz ar to līdzīgi kā Tomē Alise mūs aicināja, protams Rolands brauca, fiksēja. Tā nu aizlaiduši, katrs uz savu Latvijas stūri ražīgi pastrādājām, fiksējot visu vēsturei un biedrības arhīvam. Cilvēkus, vidi un norises. Dēļ visādām peripetijām Tomes sākumu nedaudz nokavēju taču būtiskākos pasākuma momentus tomēr saķeru. Pie tautas nama norisa gan pasākuma atklāšana ar Tomes folkloras kopas un Teātra kopas dalībnieku piedalīšanos. Bija ieradies pat Hercogs Jēkabs, kura laikā Tome kā miests izveidojās, zēla un plauka, tika uzvestas pat kādas hercoga galma dejas.

Pirmie pagasta svētki Tomē 23 maijā

Mazos dalībniekus izklaidēja Jogita ar draugu Runci norisa dažnedažādas spēles rotaļas un atrakcijas. Laiks bija visai mainīgs, tāpēc pamatā ņemos fiksēt cilvēkus to portretus un darbības norises utt vienkārši atstāsim arhīvam varbūt kādai kultūrvēstures izstādei. Blakus esošajā Tomes dienas centrā aktīvi darbojās tā meitenes un palīgi, pa dažai jaukai atraktīvai vecmāmiņai mācīja apieties ar krāsām utt.

Pirmie pagasta svētki Tomē 23 maijā

Ārpusē publika aktīvi pirkās visai plašā noderīgu lietu tirdziņā. Tālāk pasākums pārcēlās uz Tomes bijušās skolas sporta laukumu, tur notika viduslaiku vēstures fanu Biedrība “Rodenpois” rīkotie seno ieroču un cīņu demonstrējumi kur katrs varēja izmēģināt savas spējas gan skrējienā bruņinieka ekipējumā gan sparingā uz improvizēta zirga gan daudzās citās ar viduslaikiem asociētās lietās. Pa starpu turpat notika umurkumurs, rāpšanās stabā pēc numurētām kurpēm kur katra atbilda kādai vērtīgai balvai. Starp šim norisēm devos fiksēt slavenāko Tomes novada muzeju Andersonu dzimtas relikviju privātā kolekcija „Kaktiņi”. Andersoni vieni no pirmajiem Tomēniešiem un vispār Ķeguma cilvēkiem, ar kuriem pārvācoties nu jau pirms 28 gadiem uz Ķegumu iepazinos, ļoti čakli novada vēstures vācēji grāmatu izdevēji. Rutas Andersones ekskursija ieskats kolekcijas eksponātos bija ārkārtīgi vērtīgs man personīgi. Izciemojušies Kaktiņos, bijām atpakaļ pie skolas sporta laukumā, tur kā reiz bija gatava gardā zivju zupa un plovs, Jā piemirsu no rīta palaidu garām divas lietas Zvejas čempionātu ar vērtīgām balvām un Tomes zivjaudzētavas ekskursiju, BAIG ŽĒL bet uz tiem netiku.

Pirmie pagasta svētki Tomē 23 maijā

Zivjaudzētavu ekskursijā gan būtu apmeklējis labprāt. Taču no samakšķerētājām zivīm tapušo zupu ēdu gardu muti un plovs arī bija gards. Pieēdies līdz acīm, devos uz nākamo pasākumu norisis, tie bija Regīnai Ezerai veltīta lasījumi Tomes bibliotēkā, kā arī divu izstāžu apskate, reiz Ogres kluba kolēģes Ludmilas laiku cilvēku portreti un nesen ka Tomēnietes jaunās gleznotājas Guntas gleznas ar Tomes un Daugavas ainavām, abām autorēm forši darbiņi. Pēc pasākuma bibliotēkā aktīvākie dzejas fani, pareizāk sakot fanes, bija sarūpējušās puķītes ko nolikt pie burtiski 200m no bibliotēkas esošā Regīnas Ezeras kapa vietas Tomes kapos.

Pirmie pagasta svētki Tomē 23 maijā

balsis iesodošās Lēdmanes dāmu vokālā ansambļa “Stari” dalībnieces. Mazītiņajā Tomes baznīcā akustika bija tik laba, ka nenoturējos ar mobilu iefilmēt pat mēģinājuma skaņu, protams, paliku arī uz koncertu. Koncerts bija jauks, kaut arī cilvēku klātbūtne tomēr manāmi nosēdināja telpas akustiku, „Staru” meiteņu balsis skanēja labi. Lai gūtu ieskatu, būs pat viģiks pielikumā. Tātad mani superīgie sestdienas piedzīvojumi pirmajos Tomes pagasta svētkos zemāk, bildes sadalītas pa galerijām, norises pie Tautas nama, norises pie Skolas stadionā, Ekskursija pie Andersoniem Kaktiņos un Bibliotēka un Baznīca ar kapu un baznīca Video. Man jau patika, viss minētais zemāk. Galerijas par katru norises vietu jāskata katra atsevišķi! Foto: Rihards Puriņš / Atceries Latviju

Pirmie pagasta svētki Tomē 23 maijā


VID 20150523 Lēdmanes dāmu vokāla ansambļa „Stari” from Rihards Foto on Vimeo.

ATCERIES visas šīs bildes tapušas labdarības projekta ietvaros, ja tev tās patīk vari atbalstīt ziedojot!
ziedot

Atsauksmju (0)

Advertise Here

Foto Lunis iekš Flickr

Visas bildes

Advertise Here
UA-8644514-1