Ogresbalss.lv | Arhīvs | augusts

Arhīvs | augusts 2015

Atzīme: , , , , , , , , ,

Prāta vētra tūres “7 soļi svaiga gaisa” noslēguma koncerts Rīgā

Publicēts: 30 augusts 2015. Autors: admin

Protams tik ekskluzīvu notikumu kā pašmāju mega stāru “Prāta Vētra” tūres mega koncertu vizuālās vēstures fiksētāju biedrība “Atceries Latviju” nevarēja palaist garām nepiefiksēt vēsturei. Prāta Vētra pietiekami reti uzstājās Latvijā, lai katrs šāds lielās notikums būtu vēsturisks pašmāju mūzikas dzīvē. Iepriekšējā tūre “Četri krasti” lielkoncerts Rīgā Skonto stadionā bija gandrīz pirms desmit gadiem, tāpēc ar pieņēmām lēmumu piefiksēt šo notikumu arhīvam un vēsturei. Šo iespēju tūres organizatori biedrības “Atceries Latviju” autoriem arī piešķīra, paldies viņiem par oficiālo foto akreditāciju. Koncertā bez pašas PV ņēma dalību arī īpašie viesi «Carnival Youth» un DJ duets «Gribam būt Dīdžejas». Kā jau pamatā beidzamā laikā visus Rīgas aktuālos pasākumus mūsu arhīvam fiksē lielais čaklītis Agris. Pārējiem Rīgai vienkārši nav laika. Bildes tālāk pielikumā, Foto: Agris Priedītis / Atceries Latviju.
Ps. Zagt un dzēst logučus nav labi, pieķersim būs dārgi. noteikumi šeit
ATCERIES visas šīs bildes tapušas labdarības projekta ietvaros, ja tev tās patīk vari atbalstīt ziedojot! ziedot

Atsauksmju (0)

Atzīme: , , , , , , , , , , , , ,

Akcija Drošs ceļš uz skolu , kopā nominos 61km

Publicēts: 30 augusts 2015. Autors: admin

Akcija Drošs ceļš uz skolu

Vakar radās ideja piedalīties publiskā velobraucienā. Daru to reti, pāris reizes gadā, man parasti cits brauciena ritms nekā publiskajos braucienos bieži pieņemtajiem Speed killers kuri močīt uz ātrumu, es minu dēļ relax uz attālumu. Vakar bija tieši viena no šim reizēm. Zināju kādā bijušā Ogres rajona pašvaldību semināra laikā radusies ideja velobraucienam, lai pievērstu uzmanību atdzīvinātu tranzīta veloceliņa ideju gar Daugavpils šoseju, ko varētu izmantot bērni un vecāki apmeklējot kultūras un sporta pasākumus blakus pašvaldībās un protami arī tūristi. Izdomāju pabraukt kopā ar velobraucienā dalībnieki pa A6 cauri Lielvārdes ,Ķeguma, Ogres, Ikšķiles un Salaspils novadu teritorijām. Sevišķi ņemot vērā ka jau daudzus gadus pa brīžam atgādinu Lielvārdes – Ķeguma savienojošā veloceliņa projekta aktualizēšanas nepieciešamību. Zinu, ka Ķeguma domes rīcībā ir vēl Ogres rajona laikā projektētā Ķegums – Lielvārde veloceliņa gatavs projekts, to kādreiz publiskā tikšanās reizē stāstīja pats Ķeguma mērs Roberts Ozols. Toreiz projektēšana Ogres rajonam esot izmaksājusi 10.000Ls. Pēc rajona sadales projekts nodots Ķeguma novadam, kur tas atrodas joprojām. Toreizējās ~4000m celiņa celtniecības izmaksas esot plānotas ~600.000Ls, tas ir pilnībā ar visām nobrauktuvēm uz īpašumiem un trokšņa aizsargsienām! Tā nu 29. augusta pusdienlaikā gaidīju, kad brauciena dalībnieki sasniegs Ķeguma HES krustojumu, lai tiem pievienotos. Pār kalnam pie Ķeguma stacijas jau paradijās kolonnas avangards, kurš negaidīti nogriezās uz stacijas pusi. Tūlīt ar pāršalca neliela lietusgāze, un kolonna iznāca atkal uz šosejas, tiesa acīm redzami mazākā skaitā nekā iebrauca. Uzlīdu uz barjeras nospiest dažus kadrus piemiņai, taču priekšā braucošā policijas mašīna traucēja kopskatam, nu ko īpaši ar necentos, plānoju relaxs ne darbu. Kad kolonna pabrauca garām izdomāju vēl salčuku ūdeni nopirkt tankā , nelikās ka šitie minēju plāno kādu starpfinišu. Pēc tam lēnā garā devos nopakaļ braucējiem. Pie Ciemupes panācu kolonas asti , pareizāk sakot lēnos braucējus Lielvārdes projektu speceni Airitu ar bērniem un pavadošo mašīnu un brīdi vēlāk pārogrē sāku mīt ar viņiem vienā kompānijā,

Akcija Drošs ceļš uz skolu

tā lēnā garā divi pieaugušie un divi sīkiem no kuriem viens uz maziņa bērnu fellerīša nominām līdz pašam Salaspils Botāniskajam dārzam ,t ur notika pasākuma afterpartijs. Pirms tā piemiņai pie Salaspils TIC nospiedu arī vienīgo šis pasākuma kopbildi. Tā mūsu mazā brauciena arjergarda kompānija un pavadošās mašinas šoferīte. Par cik man 30km galīgs sīkums esmu radis mīt stipri vairāk dzerot ūdeni pie galda satusēju ar bijušo Ogres TIC tagad Salaspils TIC šefeni Ievu. Meiča ar klasisku laba mākslas modeļa ārieni. Kādu gadu nebijām tikušies protams man vajadzēja parunāties, tā Ieva apstāstīja, kā viņiem Salaspilī viss tūrisma jomā notiek. Izprasījis par plāniem un perspektīvām par objektiem. Tā radās ideja aizmīties uz Salaspils Memoriālu un pabraukt pa Rīgas HES dambi.

Akcija Drošs ceļš uz skolu

Atvadījies no pasākuma lepnā, vientulībā minos uz Memoriālu. Minos ne kā parasti gar dzelzceļu bet Ievas ieteikto velomaršrutu caur Salaspils veco daļu. Pa ceļam gadījās arī kāds jokains kičveidīgs objekts, nenoturējos nobildēt. Nonācis memoriālā konstatēju, ka āras bildēšanai gaismas sen garām, atlika pabildēt memoriālas iekštelpas, tur gan bija fantastiskas gaismas to ar piefiksēju. Nedaudz pabildēju arī laukā, skulptūru portretus, protams arī jocīgos nesaprotamos izteikta fetiša objektus. Tālāk devos uz Rīgas HES dambi, lai nonāktu Salaspils Daugavas pludmalē pie Salaspils vecās baznīcas drupām. Aizminos tur bija labās gaismas sabildēju „Moderno mākslu”, tīrais Eiropa 1980 sanāca. Tālāk minos pa dambja augšu gar piemiņas zīmei Ako uz Saulkalnes pusi. Dambim beidzoties ir taciņa caur krūmiem kur nonāk uz lauku ceļa, kurš izved uz A6 pirms Saulkalnes šeit arī vienīgā vieta kur izbrauc uz A6 ~400m un atkal atpakaļ uz mierīga ceļa vecās Daugavpils šosejas gan Daugavu, aiz Saulkalnes atkal var atgriezties uz Daugavas dambja pie Daugmales pilskalna no šejens minūtes 20 līdz Ikšķiles pludmalei un Meinarda salai. Izmantoju zemo ūdeni un sagaidu saulrietu Meinarda salā, šeit arī uzlēca milzīgs mēness. Tuvojas tumsa, bodē iepērku ūdeni mušļus apēdu un uzspiežu ātrumu, pēc puss stundas melnā tumsā jau esmu Ogrē pie vecā Tautas nama. Šeit top pēdējais foto ar mēness atspulgu Ogres grīvā, pieņemu lēmumu tālāk braucienu neturpināt doties mājās ar vilcienu. Vēl 5min un esmu Ogrē pie stacijas kopā nomīts 61km un vilciens pēc 15min. Tas arī viss. Bildes pielikumā.

Akcija Drošs ceļš uz skolu

ATCERIES visas šīs bildes tapušas labdarības projekta ietvaros, ja tev tās patīk vari atbalstīt ziedojot! ziedot

Atsauksmju (0)

Advertise Here

Foto Lunis iekš Flickr

Visas bildes

Advertise Here
UA-8644514-1