Ogresbalss.lv | Arhīvs | decembris

Arhīvs | decembris 2015

Atzīme: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Jaunuzceltās Ķeguma evanģēliski luteriskās baznīcas iesvētīšana.

Publicēts: 12 decembris 2015. Autors: admin

Ķeguma evaņģēliski luteriskās baznīcas iesvētīšana


Jaunuzceltās Ķeguma evaņģēliski luteriskās baznīcas iesvētīšanas dievkalpojums notika 2015. gada 12. decembrī, Ķeguma evaņģēliski luteriskās draudzes dibināšanas 25. gadadienā. Baznīcu iesvētīja LELB arhibīskapa Jāņa Vanaga vietnieks, Liepājas bīskaps Pāvils Brūvers. Kalpoja Ķeguma draudzes mācītājs Ingus Dāboliņš un Ikšķiles iecirkņa prāvests Dzintars Laugalis. Iesvētīšanas dievkalpojumā klāt bija Ķeguma draudzes locekļi, kā arī dievnama tapšanas atbalstītāji. Starp klātesošiem bija Ķeguma novada domes priekšsēdētājas Roberts Ozols, Lielvārdes novada domes priekšsēdētāja pienākumu izpildītāja Vita Volonte, LELBĀL Minhenes draudzes mācītāja Dr. Ilze Ķezbere-Härle, NBS kapelāns LELB mācītājs Normunds Celmiņš kā arī daži Katoļu draudzes garīdznieki.

Ķeguma evaņģēliski luteriskās baznīcas iesvētīšana


Foto: Rihards Puriņš / Atceries Latviju

Ķeguma evaņģēliski luteriskās baznīcas iesvētīšana


ATCERIES visas šīs bildes tapušas labdarības projekta ietvaros, ja tev tās patīk vari atbalstīt ziedojot! ziedot

Atsauksmju (0)

Atzīme: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Ķeguma novada kultūras un vēstures sejas

Publicēts: 01 decembris 2015. Autors: admin

Ķeguma novada kultūras un vēstures sejas


Kopš 2015. gada 1. decembra Ķeguma bibliotēkā skatāma biedrības „Atceries Latviju” 2015. gada laikā veidotā portretu galerija „Ķeguma novada kultūras un vēstures sejas”. Projekts tapis ar 2015. gada Ķeguma novada iedzīvotāju iniciatīvas projekta līdzfinansējums kā arī privāto ziedotāju un biedrības „Atceries Latviju” biedru ziedotiem līdzekļiem. Kopumā galerijā skatāmas sešpadsmit ar Ķeguma novada kultūru un vēsturi saistīto cilvēku portreti. Šogad 2015 tie ir Jānis Būmanis, Ausma Uzule, Harijs Jaunzems, Vija Jaunzema, Emma Ozola, Anna Čudare, Skaidrīte Jonikāne, Aleksandra Smirnova, Arturs Ābols, Aldis Andersons, Ruta Andersone, Emīls Kūmiņš, Airisa Kūmiņa, Ņina Lorence, Māra Blūzma, Skaidrīte Jakuboviča. Galerijā pie anotācijas atrodas arī viena biedrības darbību prezentējoša bilde, kultūrvēsturē nozīmīga fakta mājas bēniņos atrastā Tomes aizsargu vienības 1920. gadu karoga prezentācija foto fiksācija. Katram dalībniekam tika feikta standarta foto fiksācijas “Pases” bilde , kā arī prezentēšanai izveidota klasiska “Studijas” stila bilde izdrukājot 30x45cm formata fotogrāfiju. Tieši šis izdrukas šobrīd ar skatāmas Ķeguma bibliotēkā redzamajā galerijā.

Ķeguma novada kultūras un vēstures sejas


Biedrība „Atceries Latviju” izsaka lielu pateicību par atbalstu projekta tapšanas finanšu atbalstītājiem un palīgiem. Ķeguma novada pašvaldībai „2015. gada iedzīvotāju iniciatīvas projektam”. Tomes meitenēm Sarmītei Pugačai, Rutai Andersonei, Ilonai Ofmanei, Birzgaliešiem Ritai Reinsonei un Valentīnam Pastaram par personu sameklēšanā un pieteikšanu projektā. Liels paldies Ķeguma skolas muzeja saimniecei skolotājai Mārai Andersonei, skolotājai un Oškroga saimniecei Aleksandrai Smirnovai par palīdzību personu saraksta paplašināšanā. Ķeguma novada pensionāru biedrībai par projektā iesniegtajiem kandidātiem. Paldies arī visiem pārējiem, atbalstītājiem labiem vēlētājiem, visiem kuri atcerējās dālijās sazvanījās un atsaucās. Esiet arī turpmāk aktīvi, cienījamu pagātnes kultūras un vēstures cilvēku pieteicēji, projekts turpinās! Biedrība „Atceries Latviju” tās biedri un privātie ziedotāji lēmuši projektu turpināt līdz pat Latvijas Republikas 100 gadu jubilejas gadam 2018. gadam! Mēs gaidām jūsu kandidātus novada vēstures seju fiksēšanai arī 2016 un 2017. gadu posmos. Cilvēki aiziet ļoti strauji bieži negaidīti, saglabāsim viņus bildēs. Sūtiet piesakiet uz biedrības e-pastu atcerieslatviju at inbox.lv ar piebildi „Ķeguma novada sejas” sev zināmo pagātnes kultūras un sabiedriskās dzīvē nozīmīgu cilvēku vārdus un koordinātes, liksim tos sarakstā uz vēstures liecību portretu galeriju. Pieteikumā lūgums minēt ar ko konkrētais kandidāts nozīmīgs novada vēsturē, kādu laika posmu aptver tā darbība. Protams, kā allaž ir iespēja atbalstīt biedrības projektus, ziedojot finansiāli, zemāk ziedojumu baneris ar visiem nepieciešamajiem datiem. Paldies par atbalstu.
Jūsu biedrība „Atceries Latviju”
Foto: Rihards Puriņš / Atceries Latviju

Ķeguma novada kultūras un vēstures sejas


ATCERIES bildes tapušas biedrības”Atceries Latviju” projektu ietvaros, ja tev tās patīk vari atbalstīt ziedojot! ziedot

Atsauksmju (0)

Advertise Here

Foto Lunis iekš Flickr

Visas bildes

Advertise Here
UA-8644514-1