Ogresbalss.lv | Arhīvs | februāris

Arhīvs | februāris 2016

Atzīme: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Ķeguma Portretu projekts, detaļas attīstība.

Publicēts: 13 februāris 2016. Autors: admin

Ķeguma Portretu projekts, detaļas attīstība


2015. gadā otrajā pusē ar Ķeguma novada domes iedzīvotāju iniciatīvas projekta, biedrības „Atceries Latviju” biedru un privātu ziedotāju atbalstu uzsākām Ķeguma novadā vēstures kultūras seju projektu. Šobrīd 2016. gada 12. februārī tā pirmo daļu ar prezentācijas izstādes slēgšanu novākšanu Ķeguma bibliotēkā varam uzskatīt par nobeigtu. Ekspozīcijas inventārs ieņēmis vietu katra sava jaunās transporta konteinera-kastes nodalījumā aizceļojis uz biedrības inventāra glabātuvi.

Ķeguma Portretu projekts, detaļas attīstība

Nākamais tā iznāciens būs saistībā ar netālo kaimiņu amatierteātru aktieru portretu projektu. Taču jau 2016. gada vasarā „Ķeguma seju” projektu turpināsim, lai gada nogalē atkal taptu nākamo cilvēku portretu galerija. Šobrīd tam visam norit aktīvi priekšdarbi, kuru laikā tiek fiksēti gan jaunākie Ķeguma objekti, gan testēti biedrības projektu vajadzībām iegūtā specializētā tehnika. Bildējam klasiskus 20gs sākuma „Omīšu / opīšu” laikmeta stila portretus, jaunā tehnika tieši tam paredzēta.

Ķeguma Portretu projekts, detaļas attīstība

Neliels ieskats seju prezentācijas ekspozīcijas montāžas darbos, objektu fiksācijā Ķegumā ar jauno tehniku. Finālā kolēģa wintage stila portrets ar to pašu „Jauno veco laiku kameru” bez nekādas Zīmēšanas @ efektiem, viņa vienkārši tā bildē: D.

Ķeguma Portretu projekts, detaļas attīstība

Jaunā vecā tehnoloģija visai dārga taču efektīga, cerēsim uz atbalstītājiem un projektu sponsoriem. Zemāk bildes pielikumā. Foto Rolands Kozulis / Rihards Puriņš / Atceries Latviju.
ATCERIES visas šīs bildes tapušas labdarības projekta ietvaros, ja tev tās patīk vari atbalstīt ziedojot!
ziedot

Atsauksmju (0)

Atzīme: , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Jauns objekts Ķegumā, fiksācija vēsturei

Publicēts: 08 februāris 2016. Autors: admin

Jauns objekts Ķegumā, fiksācija vēsturei


Jauns objekts Ķegumā, fiksācija vēsturei. Pirms 10 mēnešiem 2015. gada aprīļa nogalē atgriežoties no pasākuma Tomē Ķeguma centrā vietā, kur agrāk atradās pirmais Ķeguma privātais lielveikals „Veisa veikals” kurš negaidīti nodega 2000. gadu vidū pamanīju svaigi ieraktu vairogu „Komerc ēkas jaunbūve” mazumtirdzniecības un pakalpojumu centrs , adrese Ķeguma prospektā 5A , 5C . Būvniecības ierosinātājs Lielvārdes firma „VH INVESTĪCIJAS”. Uz vairoga atradās arī ēkas projekts un vizualizācija. Visai standarta mūsdienu angāra tipa ēka. Izpētījis nopriecājos Ķegumā būs arī kāds lielāks tirdzniecības centrs ar varbūt lielāku preču izvēli nekā iepriekš. Turpmākos mēnešus nekas plānotā vietā nenotika, līdz vasaras nogalē sākās celtniecība. Ēka tapa diezgan ātri, garām braucot spriedu jauno objektu atklās uz valsts svētkiem vai gadu mijas tirdzniecības buma laiku. Taču nekā objektā bija iestājies klusums. Regulāri kopš rudens meklētāja pieprasījumos redzēju tēmu „Jauns veikals Ķegumā” tātad publiku interesēja šī tēma. Pagāja valsts svētki, pagāja jaunais gads, kādu dienu uz Ķeguma lielākā veikala durvīm pamanīju šilti „Jaunā veikala atklāšana”. Iepriekšējais lielākais veikals pēc vasaras nogalē notikušā īpašnieku nomaiņas bija kļuvis daudz nabadzīgāku sliktāku sortimentu, kā agrāk līdz ar to tā pārcelšanās uz lielākām telpām nepriecēja, biju cerējis varbūt kādu konkurentu kas varbūt dažādotu izvēli. Taču izmaiņas diez vai paredzamas. Tā piektdien 5. februārī devos fiksēt vēstures arhīvam jaunā objekta atvēršanu, iepriekš sīkie tīņuki bija piespamojuši sociālos tīklus par šo vareno notikumu. Ierados skatos pie durvīm gana laba rindele kā jau uz jauna veikala atvēršanu, safiksēju ārskatus arī rindu, stāvvietas, reklāmas, viss kas nepieciešams mūsu vēstures liecību kolekcijai. Tā nu pienāk noteiktais atvēršanas laiks fiksēju publikas došanos iekšā, nekāda atklāšanas vai svinīgas runas nenotiek, vienkārši tiek atvērtas veikala durvis un publika tiek ielaista bez kādām runām orķestriem un „Svinībām” vienkārši veikals atvēra durvis un pērciet.

Jauns objekts Ķegumā, fiksācija vēsturei

Cilvēku daudz sākumā visus neielaida rinda ārā pa durvīm. Kā reiz pienāca Ķeguma PR bossene arī lai fiksētu objekta atvēršanu, devāmies iekšā, un praktiski UZRAIZ uzradās labā uzvalkā tērpts, kungs strikts kungs saņēmām aizliegumu, ko fiksēt veikala telpās nekādas bildēšanas nekādām vajadzībām diemžēl nē „Tikai zaļo ķēmu” tīkla simbolu un ārpus telpām..Nu neko liku kameru nost un visus ko vajadžēja vēsturei no iekšās sagāzu ar mobilku , vēsturei pietiks. Tapa 100% skaidrs nekādas atklāšanas principā nav paredzēts, jaunie objekta īpašnieki liekas kādi pastalnieki, kuriem nekas izņemot peļņu nav interesanti, arī kāda atklāšana vai suvenīri izņemot nedaudz balonus tik lieki izdevumi. Tas jau bija manāms pēc īpašnieku nomaiņas vecajā veikalā, šitie ne par stils ne tēls nerūp, ņem, kas ir un staigā. Tā nu šis jaunais objekts ieies vēsturē kā pirmais un vienīgais līdz šim kurš „Atvērts bez atklāšanas”. Arī nevienu no pilsētas varas vai vadības nemanīju pat ne starp pirmajiem pircējiem, arī mēdiji un ziņas tur nav gaidīti viesi. Vienīgais kas priecē ka Ķegumā nu ir atsevišķs gaļas stends , atsevišķs „Gaļas nama” veikaliņš jaunajā ēkā. Nu un puķu veikals ar smaidīgām meitenēm bagātīgu izvēli. Ārpusē uzreiz bija manāma veikalam ļoti maza šaura stāvvieta, kurā normāli ne iebraukt ne izbraukt. Kas vēl sāksies kad kaut kad drīzumā uz ilgāku rekonstrukcijas laiku kapitālai pārbūvei tiks slēgta blakus esošā iela „Ķeguma HES pievadceļš”. Vēsturei šis dīvainais notikums fiksēts, iepircies gan vēl neesmu, nesanāca laika. Bildes zemāk pielikumā.

Jauns objekts Ķegumā, fiksācija vēsturei


Foto: Rihards Puriņš / Atceries Latviju
ATCERIES visas šīs bildes tapušas labdarības projekta ietvaros, ja tev tās patīk vari atbalstīt ziedojot!
ziedot

Atsauksmju (0)

Advertise Here

Foto Lunis iekš Flickr

Visas bildes

Advertise Here
UA-8644514-1