Ogresbalss.lv | Arhīvs | marts

Arhīvs | marts 2017

Atzīme: , , , , , , , , , ,

Balso vai zaudēsi , maratons sācies ? :)

Publicēts: 30 marts 2017. Autors: admin

Balso vai zaudēsi, maratons sācies?


Ķegumā pavasaris, šai gadā tas nācis ne tik palu ūdeņiem, arī pirmajām pašvaldības vēlēšanu pazīmēm. Tā teikt acīm redzami sācies maratons „Balso vai zaudēsi!”
Marta vidū manu neparastu aktivitāti Facebook tīklā. Uzradies, sekot aicina līdz šim neredzēts ressurs „Kegumietis.lv”. Interesanti, tā autori, acīm redzami taustījās, mēģinājās, kas liecināja par kādu tīri amatierisku aktivitāti konkrētā komunikāciju jomā. Man paliek interesanti, kurš tur tā darbojās. Pāris peles klikšķi, top redzams arī konkrētā pasākuma oficiālais īpašnieks, spriežot pēc domeina kontaktinformācijas reiz ar tūrisma biznesu saistīta meitene Zane Paegle.

Balso vai zaudēsi, maratons sācies?


Nākamais aktīvists kuru politikas aktivitāšu sakarā manu fecebook profilā ir Ķegumā cienījamas ģimenes vecākā atvase, nupat pusgadsimta jubileju svinējušais Imants Smirnovs. Imanta mammai Aleksandrai Smirnovai reiz Ķeguma ciemata galvai Ķegumieši var pateikties par visu 80tajos gados uzcelto pilsētas infrastruktūru, gan jauno plašo Ķeguma Skolas ēku, Ķeguma bērnudārzu arī Skolas ielas un Ogres ielas daudzdzīvokļu mājām, arī pašām ielām. Par braucieniem uz Maskavu, lai visu šo „Izsistu” no reiz varai tuvu esošiem ar apbrīnu teiktu esmu gana dzirdējis. Esot bijis nebijis gadījums Latvijas energoceltniecības vēsturē. Tagad noprotu sasniedzis pusgadsimta slieksni arī Imants Smirnovs, liekas, būs lēmis ko pasākt vietējo labā.

Nākamais kuru pamanu atkal jau fecebook tīklā, kurš arī tieši oficiāli apziņo draugus un sekotāju par savu vēlēšanu kampaņās sākumu ir jau dažus gadus esošais aktīvais atraktīvais Ķeguma skolas direktors Vladimirs Samohins. Direktors Ķegumā ienāca kā tāda raķete, neierastu aktivitāti visās skolas arī pilsētas aktivitāšu jomās. Gan kā lielu vērienīgu pasākumu piesaistītājs skolai un pilsētai LatSTE, gan vai visu pilsētas sporta un kultūras pasākumu apmeklētājs, aktīvs dalībnieks. Dažādu ideju, aktivitāšu ģenerators. Direktoram arī gana plaša, brīžam vētraina politiskā biogrāfija.

Balso vai zaudēsi, maratons sācies?


Turpinājumā, šodien fecebook pamanu dīvainu bildi, aktīvā Ķeguma dziedātāja reiz tautas nama vadītāja vēlāk jauniešu aktivitāšu bīdītāja Antra Kūmiņa nupat vēl Antra Binde savā sliktākajā bilde, kādu jebkad viņai esmu redzējis. Jā jā, es nemeloju, atvēru bildi vienkārši, lai palūrētu kurš smalko visai spilgto meiteni spēji tā praktiski „Nodzēst” uzmetot uz melna fona bez kādām gaismā briesmīgāk nekā padomjlaika „Traktoristu tiesībām”. Vēl tiko skatījos viņas jaukās košās kāzu bildes arī ikdienas stilā vai draudzeņu selfikos viņai ne vainas, te pēkšņi izteikts neizprotams vizuāls downshiftings. Kamēr blisināju acis, neizpratnē lūrēdams, izlasīju, arī Antra lēmusi sākt politisko karjeru ciņu par Ķegumiešu balsīm. Antras pieredze kultūras arī jauniešu aktivitāšu ziņā gan pozitīva, ne mazums Ķegumiešiem sevišķi jauniešiem viņa atpazīstams cilvēks. Taču pieteikt sevi tik neizprotami „Dzēstu” vizuālu tēlu man nav saprotams.

Latvijai solītā 155mm pašgājēj haubice Austrijā, kāda īsti aiz zariem neredz, jā tieši ŠĪ, ticēsim, ka krutā?:)


Pārējie: Pie pārējiem pieskaitītu vēl divus kadrus, Karolīnu Matrosovu tik nesen Ķeguma skolas aktīvā blondā meitene, nupat iegūts, arī kāds augstākas izglītības diploms pa brīžam tiek piekopta foto modeļa prakse, pamanu šo vizuāli uzreiz pamanāmo būtni, kādas lokālas kaimiņu novada partijas biedru saietā sēžot pietuvināti partijas vadībai, Karolīna ar gremdēsies politikas duļķainajos ūdeņos? Jā arī Kristaps Rūde tiek piefiksēts kādas ne pārāk veiksmīgas partijas biedru saieta bildes, kā aktīvs biedrs, tas viss reiz solīju neteikt neko i nesaku ar.
Pamanīšu vēl kādu, kaut kur ziņošu, šis pagaidām mani pamanītais „Starta saraksts”.
Foto: Eriks Strobls un Rihards Puriņš / Atceries Latviju
ATCERIES visas šīs bildes tapušas labdarības projekta ietvaros, ja tev tās patīk vari atbalstīt ziedojot!
ziedot

Atsauksmju (0)

Atzīme: , , , , , , , , , , , , ,

Ūdens dejas Daugavā

Publicēts: 26 marts 2017. Autors: admin

Saulainas marta dienas nogalē gadījās pāris brīvas stundas Ķegumā. Devos uz Daugavmalu palūrēt kā tur Daugavas palu ūdeņi ,arī apskatīt Ķeguma HES jaunos aizvarus. Tā nu skatoties trāpīju tieši uz veco aizvaru atvēršanu. Nācās piemiņai iefilmēt nedaudz arī kādas kustīgas bildes. Rullītī labi var novērot kā vaļā veras vecie 1930to nogalē Šveices firmas projektētie, zviedru inženieru vadībā 1938-1939 būvētie Ķeguma HES vecie aizvari. Jaunie gan neko nekustējās. Kas interesanti jaunie aizvari liekas stipri augstāki nekā vecie, tas nozīmē pēc pilnas rekonstrukcijas Daugavas līmeni vairs nevarēs nolaist tik zemu kā ar vecajiem aizvariem.

Foto: Rihards Puriņš / Atceries Latviju

Atsauksmju (0)

Advertise Here

Foto Lunis iekš Flickr

Visas bildes

Advertise Here
UA-8644514-1